Znajdź nas na

5 grudnia, jak co roku, uczniowie Naszej szkoły odwiedzili dzieci w Domu Dziecka i seniorów w DPS w Liskowie.

Wyjazd do Liskowa poprzedzony był zbiórką kosmetyków i środków higienicznych. Zbiórka przeprowadzona została w październiku i listopadzie wśród uczniów i nauczycieli Naszej szkoły. Zebrane dary uczniowie z II roku terapeuty zajęciowego zapakowali w piękne paczki. Dodatkowo przygotowali kosze ze słodyczami dla dzieci z Domu dziecka i kosze z suszonymi owocami i innymi smakołykami dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej.

W Liskowie przywitał nas przewodniczący rady mieszkańców i pani dyrektor. 

Głównym punktem odwiedzin jest część artystyczna. Młodzież pod kierunkiem pana Andrzeja Sobańskiego zaśpiewała kolędy. Do wspólnego śpiewania włączyli się mieszkańcy domu pomocy a kilkoro chłopców z domu dziecka grało na instrumentach perkusyjnych przywiezionych specjalnie z myślą o Nich przez pana Sobańskiego.

Następnie przekazaliśmy prezenty, a mieszkańcy wręczyli nam wykonane przez siebie upominki. Najsmaczniejszą częścią spotkania była wspólna kawa i pyszne ciasto. W dalszej części wizyty zwiedzaliśmy dom pomocy i dom dziecka.

Jeszcze raz pragnę podziękować Naszej młodzieży z zaangażowanie i hojność przy zbiórce podarunków.

AM - opiekun Samorządy Słuchaczy

 

Tutaj można zobaczyć relację fotograficzną z wyjazdu do Liskowa: ZOBACZ

 

 

 

Pin It